Нд, 2023-06-04, 16:08
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

16:31
Вперше парламент Данії обговорить закон, що може заблокувати Північний потік-2
Інші останні Новини Європейського Союзу

Парламент Данії у четвер вперше буде обговорювати новий закон, запропонований урядом, який дасть змогу заблокувати проект газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє EUobserver.

За діючим законодавством подібні проекти, які використовують територіальні води Данії, можна заблокувати лише на основі екологічних побоювань.

Згідно з новим законом, країна також буде враховувати питання безпеки, зовнішньої політики, оборони та політичні проблеми, перш ніж надавати схвалення на будівництво.

Закон може набрати чинності в січні 2018 року, але залишається невизначеним, чи буде це достатньо швидко, щоб заблокувати очікувану заявку будівельників російського газопроводу.

Консорціум Nord Stream, розміщена у Швейцарії "дочка" російської державної компанії "Газпром", має намір побудувати газопровід протяжністю 1200 км по дну Балтійського моря до Німеччини.

Його запланований маршрут пройде через економічні зони Фінляндії та Швеції, а також через 139 км територіальних вод Данії, зосереджуючи майже весь експорт російського газу до Європи на одному маршруті.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Німеччина, головний бенефіціар проекту, підтримує  "Північний потік-2" з економічних міркувань, заявивши, що він додасть ресурсів на ринок і знизить ціни.

У червні Європейська комісія попросила держави-члени надати їй мандат на ведення переговорів безпосередньо з Росією. Для надання мандату необхідно отримати кваліфіковану більшість, тобто дозвіл мають дати 21 з 28 країн ЄС.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини Європейського Союзу | Переглядів: 605 | Додав: adminA | Теги: закон, Північний потік-2, парламент Данії, блокування | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]