Mo, 2022-06-27, 04:15
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Guest

11:48
Закон про ратифікацію двох протоколів до Європейської конвенції з прав людини Порошенко підписав
Інші останні Офіційні новини

Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію протоколів №15 та № 16 до Європейської конвенції з прав людини, повідомив голова постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Володимир Ар'єв.

"Президент підписав закон про ратифікацію 15 і 16 протоколів до Європейської конвенції про захист прав людини! Це важливий документ, який чітко регламентує зобов'язання держави перед Європейським судом з прав людини і деталізує правила подачі позовів до ЄСПЛ. Верховний суд України також стає органом, який може звертатися до ЄСПЛ по тлумачення Конвенції ", - написав В.Ар'єв на сторінці у "Фейсбуці" в понеділок.

За його словами, це ще один доказ того, що Україна виконує свої зобов'язання перед Радою Європи.

Наразі на сайті Верховної Ради немає даних про підписання президентом цього закону.

У вересні П.Порошенко вніс на розгляд парламенту проект закону України "Про ратифікацію протоколів №15 і №16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод".

Протокол №16 надасть можливість Верховному суду до ухвалення рішення щодо конкретної справи отримати від ЄСПЛ консультативний висновок з питань тлумачення або застосування Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. "Це є ефективним механізмом запобігання судовим помилкам у застосуванні Конвенції та сприятиме формуванню позитивної судової практики в питаннях захисту прав людини", - зазначено в повідомленні.

Протоколи №15 і №16 до Конвенції підписані Україною 20 червня 2014 року.

Протокол №15 набуває чинності в перший день місяця, що настає після закінчення тримісячного терміну від дати, коли всі Високі Договірні Сторони Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод висловили свою згоду на обов'язковість для них цього протоколу, крім ст.4, яка набуває чинності після закінчення шести місяців з дати набрання чинності протоколом №15.

Протокол №16 набуває чинності в перший день місяця, що настає після закінчення тримісячного терміну від дати, на яку десять Високих Договірних Сторін Конвенції виклали свою згоду на обов'язковість для них цього протоколу.

Станом на 6 вересня 2017 року протокол №15 до Конвенції підписали 45 держав, 35 із них уже висловили свою згоду на обов'язковість для них цього протоколу.

Протокол №16 до Конвенції вже підписали 18 держав, 8 з них висловили свою згоду на обов'язковість для них цього протоколу.

Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект 5 жовтня. 12 жовтня його підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій. А 13 документ спрямували на підпис президенту.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Офіційні новини | Переглядів: 463 | Додав: adminA | Теги: Закон, Порошенко, протоколи Європейської конвенції з | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]