Сб, 2024-04-27, 04:59
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

13:42
Вчетверо менше за іноземців отримують робітники-українці, що працюють на ЧАЕС, але від цього охочих не меншає
Інші останні Економічні новини
Незважаючи на серйозні ризики для здоров'я, попрацювати на найнебезпечнішому будівництві світу охочих вистачає, пише газета "Сегодня".

Будівництво нового саркофага під Чорнобилем у розпалі - днями укриття для реактора, що вибухнув, почали обшивати металом. Попереду монтаж всієї секції, яку наприкінці 2015-го по рейках насунуть на старий об'єкт "Укриття", тим самим убезпечивши українців і всю Європу від радіації аж на 100 років.

"Зараз триває складання конфайменту, розпочато роботу над обшивкою металом", - розповіла начальник інформвідділу ЧАЕС Майя Руденко.

Нове укриття зводять сотні українців, французів, португальців і турків. Їхні дані компанія Novarka (веде будівництво) тримає в секреті - кажуть, що це службова інформація, яку заборонено розголошувати.

"Сегодня" розшукала кількох українців, які наважилися працювати на найнебезпечнішій будові України. Чоловіки, що попросили не називати їхніх прізвищ у пресі, кажуть, що між собою один одного називають "смертниками" через роботу поруч з реактором, але стабільна і висока для провінції зарплата в 4-4,5 тис грн таки перемогла страхи захворіти на онкологію або стати нецікавим для жінок.

"З жінками у мене поки що все нормально, здоров'я ніколи не підводило! На самій станції я працюю кілька років, а коли почалося будівництво - перейшов на майданчик. Тут хороша для периферії, а головне, стабільна зарплата, хоч і набагато менша (кажуть, мінімум учетверо - авт.), ніж в іноземців, робочий день 8 годин", - розповів нам монтажник Михайло (ім'я змінено).

"А робота в мене звичайна - працюю монтажником, складаю арку. Графік - 15 днів працюємо, 15 відпочиваємо. Якщо набираєш радіації більше норми, більш як 200 мікрозівертів за зміну (смертельна доза - 3400 мЗв), дозиметристи відправляють додому. Але я не боюся, ми звикли, не панікуємо, як французи (в лютому, коли завалився дах одного з приміщень 4-го енергоблоку, французів на тиждень вивозили з Чорнобиля). Щоб виводити радіонукліди з організму, раз-два на тиждень видають банани, молоко й апельсини. Деякі, звичайно, звільняються в перші ж дні, боячись радіації. До речі, наймолодшому робітникові - 19 років".

"Мене поїхати на ЧАЕС змусило життя, - розповів нам Олександр, який працював на будівництві до недавнього часу і був скорочений. - У моєму рідному Славутичі роботи мало. Влаштувався завдяки знайомству. Приїжджав на першій електричці - Славутич же недалеко, тому в чорнобильському гуртожитку не жив. Там зазвичай селяться мужики з Чернігова, Одеської області, є і закарпатці".

Хлопець запевняє, що радіація його не лякала: "Якщо накопичена доза вища за норму, то дозиметр, який носять із собою, починає пищати. Мене здивувало те, що за тиждень роботи на станції я отримав 10 одиниць радіації, а за два вихідних удома в Славутичі - 8, тому боятися роботи, думаю, не треба. Мені було навіть цікаво подивитися - який він, цей знаменитий четвертий блок поблизу. Траплялися й прикрощі. Біля блоку є місце, де критичний рівень радіації можна схопити за 15 хвилин, особливо, коли йшло буріння для паль, і пилюка стояла стовпом. У мене був такий період, коли за все літо було лише три вихідних. Я відпрацював рік, потім контракт зі мною не продовжили, хоча мені, якщо чесно, хотілося б там ще попрацювати, бо гроші потрібні, а життя недешеве тепер".

Раніше повідомлялося, що рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку на засіданні 12 березня 2013 року збиралася розглянути питання участі банку в комплексній програмі підвищення безпеки українських АЕС. ЄБРР розглядав можливість надання кредиту в 300 млн євро на підтримку цієї програми.

Як повідомлялося, 12 лютого на ЧАЕС сталося часткове обвалення стінових панелей і завалилася частина покрівлі машинного залу над необслуговуваними приміщеннями реактора. Площа руйнування становила близько 600 квадратних метрів.

Нагадаємо, в Україні працюють чотири атомні електростанції: Запорізька, Південноукраїнська (Миколаївська область), Хмельницька і Рівненська. На думку експертів, японський сценарій на українських атомних станціях повторитися не може. За їхніми словами, єдина небезпека для наших блоків - якщо буде землетрус у Румунії. Але всі споруди мають витримати поштовх і в 7 балів. Крім того, блоки можуть витримати падіння літака і навіть вибух 5 тонн тротилу.

Наприкінці 2012 року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) пообіцяв, що надасть Чорнобильській АЕС 190 мільйонів євро на новий саркофаг і сховище радіоактивних відходів. Таке фінансування передбачено угодою між українським урядом, державним підприємством "Чорнобильська АЕС" та ЄБРР, підписаним 4 грудня 2012 року.

Ці 190 мільйонів євро стануть останньою виплатою із загальної суми в 740 млн євро, необхідних для завершення проекту будівництва нового безпечного конфайнменту. Решта 550 млн євро були зібрані на Міжнародній конференції донорів (International Donors' Conference) 19 квітня 2011 року в Києві.


Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 992 | Додав: adminA | Теги: охочі, ЧАЕС, іноземці, менше, робітники-українці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]