Ср, 2025-01-22, 15:43
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:04
Гройсман обіцяє економічні зміни і членство ЄС через 10 років
Інші останні Економічні новини

Україна через 10 років буде членом Європейського Союзу, заявив прем`єр-міністр Володимир Гройсман на бізнес-форумі в Києві, пише УНІАН.

"В Європейському Союзі. У нас будуть євроскептики та єврооптимісти, але ми будемо в Євросоюзі", - відповів він на запитання про те, де буде Україна через 10 років.

Україна вже до кінця року продемонструє невідворотність економічних перетворень, і насамперед це торкнеться валютного регулювання, зазначив Гройсман.

"До кінця року ми маємо намір поліпшити валютне регулювання", - сказав Гройсман і додав, що це дасть змогу побачити, що реформи відбуваються і зміни помітні.

Гройсман також нагадав, що в планах уряду - проведення податкової реформи, яка ґрунтується, з одного боку, на думці бізнесу про податкову систему, з другого боку - на принципах легкості, простоти і незмінності. Гройсман звернув увагу, що в разі ухвалення такої податкової реформи, було б корисно не вносити зміни до нового податкового законодавства упродовж 3-5 років.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України наприкінці травня поточного року затвердив план пріоритетних дій на 2016 рік, покликаний забезпечити відновлення економіки країни і посилення економічного зростання. План уряду передбачає податкову реформу, яка спрощує адміністрування податку на додану вартість, єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб, спрощення митних процедур для аграрного експорту, обмеження кількості співробітників Державної фіскальної служби на рівні 41 тис., лібералізацію валютного регулювання і забезпечення захисту авторських прав.

План пріоритетних дій в нинішній редакції налічує понад 200 сторінок і враховує плани роботи всіх міністерств і органів центральної влади за кількома ключовими напрямами, переважно соціально-економічного характеру.

Зокрема, основними макроекономічними показниками визначено зниження дефіциту держбюджету до 3% у 2017 році з нинішнього показника в 3,7%, а також зростання промвиробництва на 4% у середньостроковій перспективі проти нинішнього показника в 1-2%.

Національний банк з 9 червня підвищив ліміт купівлі готівкової валюти фізичними особами, раніше встановлений на рівні еквівалента 6 тис. грн на день на одного клієнта, удвічі - до еквівалента 12 тис. грн на день. Крім того, НБУ скасував ліміт видачі готівки в національній валюті через касу та банкомати, раніше встановлений на рівні 500 тис. грн, і підвищив ліміт видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах у 2 рази - до еквівалента 100 тис. грн на одного клієнта на добу, а також знизив норму обов`язкового продажу експортерами надходжень в іноземній валюті на міжбанківському валютному ринку України до 65% з 75% і дозволив з 13 червня 2016 року репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 роки, встановивши обмеження на перерахування таких дивідендів за кордон на одну особу на місяць у межах більшого значення – еквівалента 1 млн дол. США або 10% загального обсягу дивідендів до виплати.

Гройсман: уряд має намір найближчим часом відкрити агентство з просування інвестицій

Уряд має намір найближчим часом відкрити агентство з просування інвестицій в Україні, повідомив Володимир Гройсман.

"Найближчим часом ми відкриємо агентство з просування інвестицій. Це наше домашнє завдання", - сказав глава уряду.

Він також повідомив, що на поточний момент завданням уряду є створення умов для інвестицій в Україну. "Завдання уряду - зробити розумні регулювання, зробити систему стабільною, щоб ви (інвестори – ред.) могли прогнозувати інвестиції в економіку, - сказав Гройсман. - У мене немає сумнівів у тому, що ми створимо умови, щоб можна було вкладати кошти".

У цьому контексті Гройсман нагадав, що Україна вже ухвалила достатню кількість законодавчих ініціатив у сфері протидії корупції й найближчим часом має намір реалізувати судові перетворення, які необхідні для покращення інвестиційного клімату в країні.

Як повідомлялося, Україна планує найближчим часом приєднатися до інвестиційного комітету Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), що дозволить українському бізнесу спілкуватися з потенційними інвесторами безпосередньо. Інвестиційний комітет Організації економічного співробітництва та розвитку 11 грудня минулого року схвалив заявку України на приєднання до декларації про міжнародне інвестування та мультинаціональні підприємства.

Декларація зобов`язує держави, що приєдналися до неї, забезпечити відкриті та прозорі умови здійснення міжнародних інвестицій, а також залучати бізнес до соціальних проектів.

У березні цього року Кабінет міністрів України надав Міністерству економічного розвитку і торгівлі повноваження контактного центру з міжнародних інвестицій.

За розрахунками Мінекономрозвитку, Україна може залучити до 5 млрд дол. прямих іноземних інвестицій за підсумками 2016 року, що майже вдвічі перевищить показники 2014-2015 років. 

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 879 | Додав: adminA | Теги: Гройсман, 10 років, економічні зміни і членство ЄС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]