Четвер, 04.06.2020, 01:35
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

10:19
Може торкнутися всіх категорій населення підвищення комунальних тарифів
Інші останні Економічні новини України
Першими відчути на собі нові ціни на комуналку можуть люди з високим рівнем офіційного заробітку і великою житловою площею, але й інших категорій населення також не мине підвищення тарифів. Про це заявив голова громадської організації "Комітет енергетичної незалежності України" Іван Надєїн, пише www.adarmedic.com.

"Схоже, уряд усвідомив, що він перебуває в тупиковій ситуації - рецесія економіки, дефіцит бюджету, відсутність вагомих підстав для зростання доходів скарбниці. Саме з цим пов'язана заява Азарова про те, що влада готова піти на диференційоване підвищення тарифів на компослуги заради продовження співпраці з МВФ", - зазначив Надєїн.

За словами експерта, цілком можливо, що таке підвищення відбудеться вже найближчим часом, оскільки МВФ повірить тільки в ухвалені рішення, а не в обіцянки. І почнуть з найбільш забезпечених верств населення.

"Реформи проходять тільки на папері. Проблема дорогих імпортних енергоресурсів досі не вирішена. Заміщення російського газу іншими видами палива якщо і відбувається, то дуже повільно. Дві державні програми - з енергоефективності та з реформування ЖКГ, де-факто провалені, вони не фінансуються. На цьому тлі складно очікувати якогось якісного ривка, і на перший погляд найпростіше почати вирішення проблем з підвищення тарифів", - підкреслив Надєїн.

Експерт зазначив, що, втім, це не приведе до поліпшення якості послуг.

"Заборгованість населення за підсумками листопада 2012 року перевищила 11,6 млрд гривень, при цьому з початком осені вона щомісяця зростає на 10-12%. Про що це свідчить? Про те, що у людей немає грошей, і підвищення тарифів обернеться зростанням неплатежів" , - прогнозує експерт.

Єдиний вихід з ситуації - проведення комплексної реформи житлово-комунального сектору.

"У цій реформі, підвищення тарифів - лише один з елементів, далеко не ключовий. Адже на модернізацію ЖКГ необхідно 700 млрд гривень, а таких коштів зібрати з населення неможливо", - підсумував експерт.

Нещодавно прем'єр Микола Азаров заявив, що заради досягнення компромісу з МВФ Україна готова піти на диференційоване підвищення тарифів на компослуги для населення.

"Ми сказали, що ми готові для тих, хто має європейську зарплату і доходи, ми готові для них, для цієї категорії населення, встановити тарифи такі, які відповідають собівартості цих товарів", - сказав він.

Подорожчання тепла та води до економічно обґрунтованого рівня допоможе вирішити проблему соціальної справедливості, оскільки багатим перестануть компенсовувати різницю у тарифах, а бідним громадянам нададуть адресну допомогу, заявив голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, Валерій Саратов.


Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 848 | Додав: adminA | Теги: всіх категорій населення, комунальних тарифів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]