Сб, 2024-12-21, 15:25
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

15:20
Держслужбовцям заборонили критикувати владу
Інші останні Політичні новини

  Кабінет міністрів вимагає від державних службовців утримуватися від публічної критики органів державної влади й їхніх посадових осіб. Такий пункт прописано у постанові уряду "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" від 11 лютого (№65), оприлюдненій на урядовому порталі 1 березня.

Відповідно до них, держслужбовці мають дотримуватися таких принципів: служіння державі і суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

Служіння державі, серед іншого, передбачає "формування позитивного іміджу держави", а гідна поведінка – недопущення навіть поза держслужбою "вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця".

"Лояльність" же, на думку урядовців, передбачає:

1) добросовісність щодо виконання рішень Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів та державного органу, в якому працює держслужбовець, "незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів";

2) утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їхніх посадових осіб;

3) коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання обов’язків.

Крім того, від держслужбовців вимагають: недопущення впливу політичних інтересів на їхні дії та рішення, відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій, уникнення використання символіки політичних партій тощо.

Етична поведінка також передбачає пріоритет загального блага громадян над особистими чи корпоративними інтересами, неприпустимість використання держмайна в особистих цілях; недопущення конфлікту інтересів, ненадання комусь переваг.

Також до доброчесності віднесено "нерозголошення та невикористання інформації, що стала відома у зв’язку з виконанням державним службовцем своїх обов’язків, у тому числі після припинення державної служби, крім випадків, установлених законом".

Згідно з правилами, інформація про діяльність держслужбовця має бути відкритою та доступною, крім випадків, визначених Конституцією та законами.

Для держслужбовців I та II категорії передбачається облік телефонних розмов та особистих зустрічей із представниками політичних партій, нардепами, суб’єктами господарювання або їхніми уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови та зустрічі.

За порушення цих правил держслужбовці несуть "дисциплінарну відповідальність відповідно до закону", але в постанові не уточнено, яку.

У передмові до документу сказано, що за основу акта взято запроваджену в Польщі "модель гарантування максимальної прозорості діяльності державних органів".

Раніше директор Департаменту цифрової економіки Мінекономрозвитку Олени Мініч писала, що такі правила створили після публічного виступу Айвараса Абромавичуса.

Як відомо, Абромавичус заявив про рішення піти у відставку 3 лютого, аби не бути "ширмою для відвертої корупції або підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима".

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Політичні новини | Переглядів: 985 | Додав: adminA | Теги: заборона, держслужбовці, критика влади | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]