Пт, 2024-03-29, 09:00
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

18:06
Можливий технічний дефолт не вплине на перспективи інвестицій в Україну - Шимків
Інші останні Економічні новини

Можливий технічний дефолт за зовнішнім держборгом, який може бути оголошений після переговорів з кредиторами про проведення часткової реструктуризації українських боргів, ніяк не вплине на перспективи приватних інвестицій в Україну. Як передає УНІАН, про це на брифінгу у вівторок, 21 липня, заявив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків.

"Це абсолютно не впливає на перспективи інвестицій американських компаній в Україні", - сказав Шимків, додавши, що питання технічного дефолту при переговорах з іноземними інвесторами на бізнес-форумі "Україна-США" навіть не порушувалося.

За словами заступника голови АП, на даний момент переговори з міжнародними кредиторами проходять непросто, проте "говорити про дефолт в даний час недоречно".

"У нас є питання з приватними інвесторами, причому приватні інвестори чомусь хочуть, щоб ми виплатили зобов'язання їм за рахунок грошей підтримки, наданих міжнародними інститутами. Це недостатньо коректно. Тим більше, позиція Міжнародного валютного фонду, який вважає, що ті дії, які зараз робить Україна, - це абсолютно вірні і правильні кроки", - додав Шимків.

Загроза технічного дефолту існує, проте говорити про дефолт в Україні в цілому недоречно, заявляє представник президента в Кабінеті міністрів Олександр Данилюк, передає Інтерфакс-Україна.

"Переговори з кредиторами йдуть непросто, і міністр фінансів не раз говорила про це. Однак, якщо це (дефолт - ред.) відбудеться, це буде технічний дефолт, щоб кредитори розуміли: потрібно якось рухатися назустріч один до одному", - сказав він на брифінгу у вівторок.

При цьому Данилюк підкреслив, що "говорити про дефолт в даний час недоречно, беручи до уваги фінансову ситуацію в країні і знаючи графік платежів".

"Ми перебуваємо в переговорному процесі з кредиторами, у нас є певний зв'язок з програмою МВФ - це те, що на нас тисне. У разі необхідності такий дефолт буде оголошено", - додав він.

Як повідомлялося, Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу 13 березня, відразу після схвалення програми з МВФ на 17,5 млрд дол., і розраховує за рахунок продовження термінів сплати, а також часткового списання купона та номіналу боргу в 2015 році заощадити на виплатах за борговими цінними паперами до 5,2 млрд дол., а в найближчі 4 роки - до 15,3 млрд дол.

Комітет кредиторів у ході переговорів звертався через ЗМІ або посередників до Міжнародного валютного фонду і Міністерства фінансів з пропозицією продовжити терміни погашення боргу і знизити купон, але при цьому відмовитися від ідеї списання номіналу боргу.

Як повідомлялося, спецкомітет кредиторів і українська делегація, яку представляла міністр фінансів Наталія Яресько, досягли прогресу під час прямих переговорів у Вашингтоні 15 липня. Разом з тим, як зазначила міністр, остаточної домовленості поки що немає.

В інтерв'ю у Вашингтоні, відповідаючи на запитання, чи буде уряд України вдаватися до мораторію на зовнішні виплати, глава Мінфіну сказала, що теоретично мораторій може бути, але зараз таких конкретних планів немає.

Як повідомлялося, реструктуризація є частиною програми міжнародної допомоги Україні, проте переговори з кредиторами тупцювали на одному місці з березня по кінець червня. Київ погрожував ввести мораторій на обслуговування боргів, якщо утримувачі приблизно 20 млрд дол. облігацій країни не погодяться найближчим часом почати переговори, на яких Мінфін пропонував списати 40% основної суми заборгованості, відстрочити платежі і знизити відсотки.

Кредитори, в свою чергу, доводили, що і без списання основної суми Україна зможе укластися в необхідні МВФ параметри боргового навантаження, пропонуючи тривалу відстрочку виплат. Кредитори зробили останню свою пропозицію 9 травня і вважали її такою, що відповідає всім критеріям МВФ. Вони пропонували економію платежів на 16 млрд дол. за рахунок повної відмови від виплати основного боргу до 2019 року.

На думку Мінфіну, пропозиція спецкомітету кредиторів раніше не відповідала цілям, погодженим із МВФ, і, крім того, включала в себе вилучення 8 млрд дол. з міжнародних резервів Нацбанку України, проти чого також виступає МВФ. Як поступку Київ запропонував кредиторам у середині червня додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за якими будуть проводитися у разі досягнення України більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 832 | Додав: adminA | Теги: україна, Шимків, перспективи інвестицій, технічний дефолт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]