Середа, 28.07.2021, 10:07
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

22:25
Найкращі вищі навчальні заклади світу
Інші останні Новини Європейського Союзу

Жоден з українських вишів не потрапив до рейтингу 300 найкращих вищих навчальних закладів світу. Про це свідчать дані щорічного рейтингу вишів, який складається компанією QS, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Кембриджський університет вдруге поспіль очолив міжнародний рейтинг вищих навчальних закладів світу. На другому місці - американський Гарвард, який до 2010-го лідирував шість років поспіль. На третьому - Массачусетський технологічний інститут.

Не менш знаменитий британський Оксфорд піднявся на одну позицію в порівнянні з минулим роком і тепер посідає п'яте місце.

Двадцятку найкращих світових ВНЗ здебільшого складають американські та британські навчальні заклади - 13 та 5 відповідно.

17-та сходинка дісталася канадському McGill University, а 18-та - Федеральному технологічному інституту Швейцарії в Цюриху.

Високу оцінку отримали також азіатські виші: Університет Гонконгу - на 22-му місці, Університет Японії - на 25-му, Національний університет Сингапуру - на 28-му.

Вперше місце з-поміж перших 200 віддано арабському вишу - Королівському університету Саудівської Аравії.

З російських навчальних закладів у рейтинг потрапили МДУ (112-те місце) та Університет Санкт-Петербурга (251-ше місце).

Всього список складається з 300 вищих навчальних закладів світу.

Виші оцінюються за кількома критеріями: популярність навчального закладу серед академічної спільноти; частота згадувань у пресі й цитованість; популярність серед потенційних роботодавців; відсоток і терміни працевлаштування випускників; відсоток іноземних студентів від загальної кількості слухачів; відсоток іноземних співробітників від загальної кількості персоналу; співвідношення числа студентів та викладацького складу.

Саме останній показник схилив шальки терезів на користь Кембриджа в боротьбі за лідерство.

"Кембридж і Гарвард йшли з мінімальним відривом, але співвідношення студенти/викладачі дозволило британському вишу перемогти. Індивідуальний підхід і максимальна увага до кожного студента - один з ключових чинників при оцінці освітньої системи", - сказав глава департаменту досліджень компанії QS Бен Соутер.

Вартість навчання у рейтингових вишах

Вперше була оприлюднена вартість навчання в усіх ВНЗ, що потрапили в рейтинг.

На підставі цифр укладачі списку роблять висновок, що навчання у Великобританії в цілому, як і раніше, дешевше, ніж у США, але виші деяких інших країн пропонують краще співвідношення ціни і якості, ніж Великобританія.

Так, наприклад, ступінь бакалавра в Кембриджському університеті коштує 4-6 тис доларів, а ступінь магістра - 14-16 тис доларів. У Гарвардському університеті за ступінь бакалавра студент заплатить 36-38 тис доларів, а за ступінь магістра - 38-40 тисяч. Причому це розцінки для корінних жителів країни, іноземці платять дорожче.

Водночас увійшли до першої сотні університети Нідерландів - в Амстердамі (63-тє місце), Утрехті (80-те місце) і Лейдені (88-ме місце) - пропонують іноземним студентам низку курсів англійською мовою менш ніж за 2 тис фунтів стерлінгів на рік.

Нагадаємо, що в опублікованому світовому рейтингу університетів за 2011 рік, який щороку складає Університет Цзяотун (відоміший як Шанхайський рейтинг), також немає жодного українського вишу. Перше ж місце в цьому рейтингу посів Гарвард, а Кембриджський університет - на другому місці.

Також читайте:

Актер похвастался, что ему удалось купить оцилиндрованное бревно для строительства своего коттеджа

Перед началом интервью актер театра и кино, а также ведущий на телевидение признался, что наконец-то ему удалось выгодно купить качественное оцилиндрованное бревно для строительства своего загородного дома, а помог ему в этом специализированный ресурс evrobalt-spb.ru.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини Європейського Союзу | Переглядів: 2215 | Додав: nowyny | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]