Чт, 2024-11-21, 13:27
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

17:33
Люди бачать кольори по-різному: що одному червоне, іншому - синє
Інші останні Новини світу

Один і той же об'єкт люди бачать по-різному - для кожного він свого кольору, з'ясували науковці в ході нових досліджень. Те, що особисто ви сприймаєте як червоний колір, інші можуть сприймати як ваш синій, пояснює The Daily Mail.

На думку дослідників, наше сприйняття кольору формується під впливом зовнішнього світу, але прив'язаний до зумовленого шаблону. Таким чином, всупереч усталеним уявленням, червоний, який є кольором крові, полуниці і планети Марс, деякі люди можуть сприймати як синій колір. Таке відкриття дослідники зробили після дослідів з мавпами.

Ще в статті, опублікованій в 2009 році в науковому журналі Nature, науковець з Вашингтонського університету, що займається вивченням колірного зору Джей Найц розповів, як у ході експериментів його команда вводила певний вірус за сітківку очей мавп, що дозволило їм побачити червоний, а також зелений і жовтий кольори. При цьому прикметно, що тварини змогли розібратися в новій інформації, незважаючи на те, що генетично їхній мозок не запрограмований реагувати на червоний колір.

Тоді дослідники висунули припущення, що винайдений метод відновлення сприйняття кольорів дозволить не лише лікувати дальтонізм, а й повертати зір сліпим.

Пізніше, продовжуючи розпочаті дослідження, науковці вирішили з'ясувати, що ж саме бачать примати, які отримали триколірний зір. Саме тоді вони й дійшли думки, що у мавп не було зумовлене сприйняття, приписуване кожній довжині хвилі. З чого зробили висновок, що людський мозок зазвичай працює аналогічним чином: коли людина народжується, її нейрони не "налаштовані" реагувати на кольори певним чином.

"Я б сказав, недавні експерименти підводять нас до тієї думки, що всі ми бачимо різні кольори", - сказав Найц.

У свою чергу інший фахівець у сфері колірного зору Джозеф Керролл з Медичного коледжу штату Вісконсін заявляє більш упевнено: "Я думаю, ми можемо з упевненістю сказати, що люди не бачать однакові кольори".

Тим часом інші дослідження показують, що наша емоційна реакція на кольори не залежить від їхнього сприйняття. Так, синій колір, як правило, має заспокійливий ефект на людину, що пов'язано з короткою довжиною хвилі світла, що потрапляє на сітківку. Водночас довші хвилі - жовтий, оранжевий і червоний кольори - можуть зробити нас більш уважними.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини світу | Переглядів: 1074 | Додав: admin | Теги: кольори по-різному | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]