Пт, 2024-04-26, 21:59
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

11:38
До реєстру власників нерухомості в Україні відкривається вільний доступ
Інші останні Економічні новини

В Україні відсьогодні, 6 жовтня, відкриють для вільного доступу Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Порядок ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно можна знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України через "Кабінет електронних сервісів".

Так, після спеціальної реєстрації-ідентифікації користувача на сайті в "Кабінеті електронних сервісів" інформація з державного реєстру прав буде надаватися не тільки щодо об'єкта нерухомого майна, а й щодо суб'єкта права, тобто за прізвищем людини можна буде дізнатися, якими квартирами, будинками, дільницями або автомобілями володіє будь-який громадянин України.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко також заявляв, що починаючи з 6 жовтня буде розширено доступ громадян до реєстрів, які оперуються Міністерством юстиції.

За його словами, перш за все дана ініціатива спрямована на відкриття даних про власність державних службовців.

"Громадяни зможуть дізнатися, яка у держслужбовців є нерухомість. Це хороший антикорупційний контроль. У той же час - це ознака прозорості та відкритості нинішньої влади і того, що ми не боїмося спілкуватися з громадянським суспільством", - наголосив Петренко.

Нагадаємо, Верховна Рада надала інформації про рухоме і нерухоме майно громадян статус публічної в середині липня. Ухвалений парламентом закон передбачає спрощення процедури доступу до відомостей, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, надання вільного доступу до Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція.

Держгеокадастр відкриває вільний доступ до реєстру власників земельних ділянок

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) у рамках реформування системи земельних відносин з 6 жовтня відкриває в Інтернеті вільний доступ до реєстру власників земельних ділянок, а також запускає онлайн-послугу замовлення виписки про нормативно-грошову оцінку землі. Про це повідомив очільник відомства Максим Мартинюк, передає УНІАН.

"До сьогоднішнього дня можна було отримати інформацію тільки про площу земельної ділянки та її цільове призначення. Із завтрашнього дня можна буде отримати інформацію про власника земельної ділянки", - сказав Мартинюк, додавши, що для отримання доступу до реєстру обов`язковою умовою є електронна ідентифікація заявника за допомогою або електронного цифрового підпису, або альтернативної схеми ідентифікації за допомогою банківської карти "ПриватБанку" чи "Ощадбанку".

За словами очільника Держгеокадастру, інформація про власників земельних ділянок надається, спираючись на дані бази Державного реєстру майнових прав, тому у відкритому доступі також буде інформація про те, передано ділянку в оренду чи ні.

При цьому Мартинюк зазначив, що на сьогодні до реєстру внесено трохи більше ніж 60% усіх земельних ділянок Україна. "Ступінь наповненості кадастру становить більше 60% площі території України, а його наповнення відбувається в міру того, як формуються земельні ділянки", - сказав він, зазначивши, що ті ділянки, з якими останнім часом не проводилося ніяких операцій з передачі прав власності, не внесені до кадастру.

Також Мартинюк повідомив, що відомство запровадило онлайн-послугу замовлення виписки про нормативно-грошову оцінку землі. Отримати таку виписку громадянин України зможе відзавтра, оформивши відповідний запит на сайті відомства. При цьому, згідно з чинним законодавством, такий документ надається тільки у паперовому вигляді, тому отримати виписку заявник може в одному з 660 центрів надання адміністративних послуг через 3 дні після реєстрації запиту на сайті.

"Термін надання виписки - три робочих дні... Ми гарантуємо, що людина за цей термін її отримає, а якщо не отримає, то винний у цьому працівник нестиме відповідальність, аж до звільнення", - пообіцяв Мартинюк.

 

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 864 | Додав: adminA | Теги: україна, реєстр власників нерухомості, вільний доступ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]