Середа, 14.04.2021, 07:22
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

20:48
Разом з кораблями флотів Болгарії, Румунії, США та Туреччини фрегат "Гетьман Сагайдачний" проводить навчання
Інші останні Новини з регіонів України

Фрегат Військово-Морських сил Збройних сил України "Гетьман Сагайдачний" 14 жовтня у західній частині Чорного моря провів спільні навчання типу PASSEX з кораблями флотів Болгарії, Румунії, США і Туреччини. Про це повідомили у прес-центрі командування українських ВМС.

Мета заходів полягала у відпрацюванні взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з’єднань відповідно до стандартів НАТО, задля підвищення рівня взаємосумісності.

Український корабель разом з фрегатом "Верні" (ВМС Болгарії), фрегатом Regina Maria, корветом Macellariu (ВМС Румунії), есмінцем КРЗ Porter (ВМС США) та фрегатом Turgutreis (ВМС Туреччини) здійснив плавання в ордерах, провів навчання з протиповітряної оборони, з відбиття атак повітряного противника з різних напрямків, навчання з проведення ембаргової та доглядової операції, а також протичовнове навчання із залученням імітатора підводного човна.

На думку командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Сергія Гайдука, участь українського корабля у спільних навчаннях типу PASSEX, так само як і нещодавній візит американського есмінця Porter до порту Одеси, є свідченням системної співпраці вітчизняного флоту з ВМС країн НАТО. Він додав, що з початку року це вже треті навчання у Чорному морі типу PASSEX за участю українського корабля.

Гайдук вважає, що важливість проведення подібних заходів в умовах, коли військово-політична угода щодо BLAСKSEAFOR через російську агресію в Україні практично не працює, важко переоцінити.

"В питанні підтримання стабільності у регіоні Чорного моря не повинно бути вакууму, який, на жаль, виник навесні 2014 року у зв’язку з анексією Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя", - зазначив Гайдук.

"Тому, на мій погляд, в ситуації, що склалася, важко переоцінити значення проведення українсько-американських навчань (із запрошенням інших флотів) серії "Сі Бриз", які, як відомо, відбулися у Чорному морі влітку 2014 року і на початку осені 2015 року", - додав він. На думку командувача українських ВМС, навчання типу PASSEX також відіграють відчутну роль у питанні зміцнення регіональної безпеки.

"PASSEX сприяє як досягненню взаємосумісності, подальшому опануванню флотом країни-партнера, якою є Україна, стандартів НАТО, так і в цілому поглибленню співпраці і посиленню чорноморської безпеки", - зазначив віце-адмірал. Командувач ВМС ЗС України також висловив сподівання, що у подальшому подібна співпраця буде розвиватися.

Нагадаємо, у Міністерстві оборони України заявляють, що в 2015 році підготують проект модернізації флагмана українських Військово-Морських сил - фрегата "Гетьман Сагайдачний", а його повну реконструкцію буде проведено у 2018 році.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини з регіонів України | Переглядів: 590 | Додав: adminA | Теги: США та Туреччини, кораблі флотів Болгарії, навчання, Румунії, фрегат Гетьман Сагайдачний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]