Ср, 2025-01-22, 12:08
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:26
В уряді пріоритетом на цей рік назвали підйом економіки
Інші останні Офіційні новини

Пріоритетом на 2016 рік стане відновлення економічного зростання. Про це йдеться у звіті Кабінету міністрів України, опублікованому на урядовому порталі.

"Це завдання є таким же складним викликом для уряду та безпосередньо реального сектору економіки, як і відновлення макроекономічної стабільності. Україна знову буде змушена зіткнутися з новими викликами, сформованими незалежними від нас обставинами. Це - поглиблення падіння світових цін на основні експортні товари України, а також прийняття Російською Федерацією політично мотивованих рішень щодо обмеження імпорту товарів з України та українського транзиту територією Росії", - зазначається у документі.

Як йдеться у звіті, втрата зовнішніх ринків – це виклик українським товаровиробникам, на який вони повинні відповісти підвищенням рівня конкурентоспроможності. Єдиний шлях виходу з цієї ситуації - модернізація виробництва.

"Зі свого боку уряд відповість на ці виклики активізацією процесів реформування економіки, поглибленням співпраці з Європейським Союзом і розширенням роботи щодо захисту національних товаровиробників та експортерів на зовнішньому та внутрішньому ринку, усунення бар’єрів у торгівлі, просування українського експорту та залучення інвестицій", - йдеться у документі.

Негативна динаміка ВВП пов'язана із ситуацією на Донбасі - звіт уряду

Понад 40% негативного внеску в динаміку ВВП України пов'язано із ситуацією у Донецькій та Луганській областях. Про це йдеться у звіті Кабінету міністрів України, опублікованому на урядовому порталі.

"Загалом військовий конфлікт на сході України виявив виробничу вразливість економічної системи як зазначеного регіону, так і економіки країни в цілому. За оцінкою Мінекономрозвитку, понад 40% негативного внеску в динаміку ВВП пов'язано із ситуацією у Донецькій та Луганській областях. Так, без урахування впливу зазначених регіонів, падіння ВВП за підсумками 2015 року становило б 5,9%, промисловості – 5,2%, сільськогосподарського виробництва – 2,9%, будівництва – 9,1%", - йдеться у звіті.

У свою чергу, отримання фінансово-кредитної допомоги від МВФ, досягнуті домовленості щодо реструктуризації зовнішнього державного боргу, активізація процесів реформування економіки та поглиблення співпраці з Європейським Союзом стали важливими кроками на шляху досягнення стабілізації економічної ситуації, що підтримувалася сповільненням інфляційної хвилі.

"Якщо у квітні 2015 р. у річному розрахунку ціни зросли на 60,9%, що насамперед було обумовлено негативними наслідками загострення військового конфлікту (паніка серед населення), девальвацією національної валюти та підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги (зокрема природний газ та електроенергію), то вже за підсумком 2015 року зростання цін становило 43,3%", - зазначено в документі.

Окрім цього, у відповідь на досягнення макроекономічної стабілізації відбулося зупинення негативних тенденцій і в інвестиційній сфері. Це основний індикатор, який свідчить про покращення очікувань щодо майбутнього.

"Так, у січні-вересні 2015 року обсяг освоєних капітальних інвестицій скоротився на 6% порівняно із скороченням на 9,2% у січні-червні 2015 року та на 23% у січні-вересні 2014 року. Значною підтримкою покращення ситуації у сфері капітальних інвестицій стало розширення державної інвестиційної підтримки, зокрема оборонних заходів країни, розвитку інформаційних технологій, зростання довіри інвесторів та відновлення припливу прямих іноземних інвестицій", - йдеться у звіті.

Підбиваючи підсумки 2015 року, уряд зазначає, що незважаючи на всі складні політичні та економічні виклики, які постали у 2015 році, завдання щодо відновлення макроекономічної стабільності та припинення падіння економіки уряд виконав.

"Очікування бізнесу, населення та міжнародних кредиторів є об`єктивною оцінкою, яка це підтверджує. Так, за даними НБУ, у ІІІ та IV кварталах 2015 року індекс ділових очікувань підприємств перевищив значення у 100%, чого не спостерігалося з ІІ кварталу 2014 року. У IV кварталі цей показник досягнув 104% – максимуму за останні півтора року. Індекс споживчих настроїв продемонстрував зростання до 55,3 пункту у грудні 2015 року порівняно з 43,7 пункту в березні 2015 року (дані компанії GFK). Рейтинговими агентствами Fitch та Moody’s підвищено довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України", - йдеться у повідомленні.

За підсумками 2015 року падіння ВВВ України уповільниться до 10,4% порівняно з 17,2% у першому кварталі.

"У результаті проведення антикризової політики у другому півріччі 2015 року, що супроводжувалося зменшенням інтенсивності військових дій на сході України, вдалося досягти макроекономічної стабілізації з поступовою активізацією виробничої діяльності, відновленням міжгалузевих зв’язків, покращенням споживчих та підприємницьких настроїв у суспільстві", - йдеться у звіті.

Як наголошується, результатом стало отримання у третьому кварталі 2015 року вперше за останні два роки зростання ВВП у розрахунку до попереднього кварталу. Так, якщо у першому кварталі 2015 році падіння ВВП становило 5,3%, то вже у третьому кварталі ВВП збільшився на 0,5%.

За оцінками Мінекономрозвитку, у четвертому кварталі 2015 року очікується збільшення ВВП у розрахунку до попереднього кварталу на 0,2 %.

Згідно зі звітом, за підсумком 2015 року падіння ВВП уповільниться до 10,4% порівняно з 17,2% у першому кварталі.

"Спад виробництва у промисловості уповільнився з 21,3% на початку року до 13,4%. Відповідна динаміка спостерігалась також у транспорті та торгівлі", - зазначається у звіті.

"Загалом, військовий конфлікт на сході України виявив виробничу вразливість економічної системи як зазначеного регіону, так і економіки країни в цілому", - наголошують в уряді.

За оцінкою Мінекономрозвитку, понад 40% негативного внеску в динаміку ВВП пов’язано із ситуацією у Донецькій та Луганській областях.

"Так, без урахування впливу зазначених регіонів падіння ВВП за підсумками 2015 року становило б 5,9%, промисловості - 5,2%, сільськогосподарського виробництва - 2,9%, будівництва - 9,1%", - прогнозують у Кабміні.

Як повідомлялось, Верховна Рада України о 4 годині ранку 25 грудня ухвалила закон України про державний бюджет на 2016 рік із дефіцитом 3,7% ВВП і з доходами 595 млрд грн. Раніше показник доходів був на рівні 601 млрд грн.

Проект держбюджету був доопрацьований із урахуванням ухвалених напередодні законів, що зумовили зміни до податкового законодавства. Схвалення бюджету було ключовою рекомендацією Україні від основного кредитора - Міжнародного валютного фонду, підтриманою Мінфіном США та посольствами країн "Великої сімки" в Україні.

Уряд заявив про полегшення ведення бізнесу в Україні

Торік уряд завершив розробку Концепції дерегуляції та отримав перший транш фінансової допомоги від донорів на її втілення. Про це йдеться у звіті Кабінету міністрів України, опублікованому на урядовому порталі.

"У 2015 році розроблено оновлену Концепцію дерегуляції, яка акцентує увагу на побудові ефективного регуляторного поля, на більш відповідальному ставленні органів влади до створення нових регуляцій та на скасуванні неефективних правил та норм. У вересні було завершено перемовини із донорами та отримано перший транш технічної допомоги від канадського уряду для реалізації реформи", - зазначається у звіті.

Окрім цього, було підписано програму з ЄС на фінансування Офісу ефективної регуляції на 3 роки, починаючи з 2016 року.

"Офіс складається з 25 та пізніше буде розширений до 70 експертів (юристів, бізнес-аналітиків та експертів з питань зони вільної торгівлі з ЄС), що на постійній основі будуть аналізувати регуляторне поле України та готувати проекти нормативних документів з дерегуляції. Офіс ефективного регулювання фокусується на сферах та індустріях, що мають найбільшу цінність для малого та середнього бізнесу", - повідомили в уряді.

Також виросла ефективність і самого уряду, який значно скоротив терміни проходження документів всередині Кабміну.

"Прийнято зміни до регламенту Кабінету міністрів, що спрощують погодження документів дерегуляційного характеру, зокрема час на погодження зменшено до п’ять днів, окремі документи за індивідуальним погодженням прем’єр-міністра України дозволяється вносити на розгляд Уряду без попереднього погодження з центральними органами виконавчої влади", - наголошується у звіті.

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк назвав основні орієнтири урядової політики на 2016 рік: нові робочі місця, нові ринки збуту, нова освіта і медицина, нова інфраструктура, чесна приватизація, подальше спрощення процедур у сфері наданні адмінпослуг. Про це Яценюк заявив у своєму зверненні.

Раніше також повідомлялося, що вкладення в Україну є надійними інвестиціями, адже нинішня українська криза - це лише тимчасове явище, яке незабаром зміниться економічним зростанням. Таку думку висловила міністр фінансів України Наталія Яресько.

Українські виробники скористалися лібералізацією світових ринків

Минулого року українським агровиробникам вдалося скористатися із лібералізації світових ринків. Про це йдеться у звіті Кабінету Міністрів України, опублікованому на урядовому порталі.

"Диверсифіковано експорт та збільшено його товарний асортимент, який спрямовується до країн Азії, Європи та Африки. Збережено лідерство на світовому аграрному ринку зернових культур, олії соняшниковій, курятині. На вітчизняному продовольчому ринку збільшилась частка споживання продукції українського виробництва", - зазначається у звіті.

В уряді додали, що Україна має потужний потенціал для нарощування виробництва та експорту насіння.

"Вітчизняні виробники насіння зернових колосових культур, кукурудзи та сорго отримали можливість виходу із своєю продукцією на міжнародні ринки, в тому числі ЄС... Вироблене та сертифіковане в Україні насіння відповідає європейським нормам, визнається еквівалентним виробленому та сертифікованому у країнах ЄС", - наголошується у звіті.

При цьому обсяги сільськогосподарського виробництва у 2015 році дали змогу забезпечити продовольчу безпеку держави та сформувати найвищий за всю історію держави експортний потенціал (понад 36 млн тонн зернових).

"Сільське господарство забезпечує понад 38% експортного потенціалу держави. Позитивне сальдо зовнішньоторговельної діяльності в АПК становить 11.1 млрд дол. США", - йдеться у звіті.

Також зазначано, що в Україні реалізується 11 міжнародних проектів підтримки сільського бізнесу

"На сьогодні в галузі реалізується 11 проектів міжнародної технічної допомоги, основними донорами яких є Європейський Союз, Уряди США, Канади, Німеччини та Швейцарії. Загальна сума залучених коштів за цими проектами становить понад 76 млн дол. США", - зазначається у звіті.

Окрім цього, було вжито заходів для розширення можливостей доступу сільських виробників до програм державної підтримки шляхом зниження деяких обмежень.

"Забезпечено створення умов доступу до державної підтримки не лише великих, а й середніх та дрібних сільськогосподарських товаровиробників шляхом зняття обмежень щодо потужностей тваринницьких ферм та комплексів, які можуть претендувати на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції", - наголосили в уряді.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Офіційні новини | Переглядів: 776 | Додав: adminA | Теги: уряд, цей рік, Пріоритет, підйом економіки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]