Середа, 14.04.2021, 00:51
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

15:54
Венеціанська комісія схвалила судову реформу
Інші останні Економічні новини України

Міністр юстиції України Павло Петренко заявляє, що Комісія Ради Європи "За демократію через право" ("Венеціанська комісія") схвалила рекомендації щодо змін до Конституції України в частині судової реформи. Про це він повідомив у Facebook.

"Щойно Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи і серед іншого дала можливість Українській державі перезавантажити судову систему через формування нових судів і набір суддів", - наголосив Петренко.

Як повідомили у прес-службі президента в остаточному висновку Венеціанської комісії щодо проекту зазначається, що "остання версія змін до Конституції є дуже позитивною і добре підготовленою та заслуговує повної підтримки".

Коментуючи остаточний висновок Венеціанської комісії, заступник глави Адміністрації президента України та секретар Конституційної комісії Олексій Філатов зазначив: "Підтримавши всі ключові пропозиції Конституційної комісії, Венеціанська комісія підтвердила відповідність наданого проекту європейським стандартам. Фінальний висновок є значним внеском в подальший розвиток судової реформи, яка будується на принципі верховенства права, а не на ситуативних політичних чи популістських міркуваннях. Ми вдячні експертам Венеціанської комісії за цю високу оцінку i сподіваємося, що найближчим часом доопрацьований проект змін до Конституції буде схвалений на пленарному засіданні Конституційної комісії та внесений президентом на розгляд Верховної Ради".

За даними прес-служби президента, у висновку Венеціанська комісія привітала, зокрема, скасування випробувального терміну для суддів, скасування "порушення присяги" як підстави для звільнення суддів, запровадження конкурсних процедур при призначенні суддів на посади, формування Вищої ради правосуддя таким чином, щоби більшість становили судді, обрані суддями, проведення реформи прокуратури та забезпечення гарантій її незалежності (насамперед, через позбавлення Верховної Ради повноважень щодо висловлення недовіри генеральному прокурору), а також позбавлення прокуратури повноважень щодо здійснення загального нагляду, запровадження інституту конституційної скарги тощо.

Венеціанська комісія вітає, що, дотримуючись її рекомендацій, розробники законопроекту вилучили повноваження Верховної Ради щодо призначення, а президента - щодо звільнення суддів та передали їх Вищій раді юстиції. Водночас, Венеціанська комісія рекомендує чітко вказати, що Вища рада юстиції має повноваження також щодо переведення суддів та їхнє просування по службі, хоча президент може у перехідний період відігравати роль в цьому процесі - з міркувань національної безпеки.

Також Венеціанська комісія зазначає, що "тільки грубі дисциплінарні проступки можуть спричинити звільнення суддів Конституційного Суду".

Венеціанська комісія наголосила, що звільнення всіх суддів, крім виняткових випадків, таких як зміна конституційного ладу, не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права. У той же час, це не виключає оновлення суддівського корпусу через механізми реорганізації окремих судів, а також оцінювання всіх суддів на їхню відповідність критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, що співпадає з позицією Конституційної комісії.

Крім того, Венеціанська комісія привітала конструктивну співпрацю із Конституційною комісією та зазначила, що "після стількох спроб, протягом багатьох років реформування положень Конституції України з питань правосуддя, настав час проводити давно назрілу реформу для того, щоб нарешті рухатися в напрямку досягнення незалежного правосуддя. Венеціанська комісія вважає дані конституційні зміни важливим кроком на шляху до досягнення цієї мети".

Як повідомлялося, 4 вересня Конституційна комісія підтримала законопроект про внесення змін до Конституції щодо судової реформи та прийняла рішення направити його до Венеціанської комісії для отримання висновку.

Президент Петро Порошенко заявляв, що впродовж двох тижнів після отримання висновків Венеціанської комісії внесе до Верховної Ради проект змін до Конституції в частині судової реформи. 

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 517 | Додав: adminA | Теги: Венеціанська комісія схвалила судов | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]