Ср, 2024-04-24, 19:27
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:57
Вперше за 18 років океанічний риболовецький флот приніс Україні прибуток – 19 мільйонів
Інші останні Економічні новини

Океанський риболовецький флот України в 2015 році вперше з 1997 року приніс прибуток, який становив 19 млн грн (понад 700 тис. дол.), із яких 9,5 млн грн становитимуть дивіденди державі.

Про це повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства з посиланням на голову відомства Ярему Коваліва.

"У 2015 році океанський риболовецький флот України отримав близько 19 млн грн прибутку (понад 700 тис. дол. США), з яких 9,5 млн грн (350 тис. дол.) – дивіденди, які будуть сплачені Україні риболовецької компанією Fishing Company S. A. Це перший прибуток, який одержить держава від діяльності океанського риболовного флоту, починаючи з 1997 року", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі повідомили, що Україна відновила втрачений у зв'язку з окупацією Криму Росією контроль над компанією Fishing Company та державним підприємством "Сервіс", які є власниками суден. Прибуток був сформований завдяки повному погашенню накопичених ще в 1990-2000-х рр. боргів однієї з компаній перед іноземними кредиторами. Крім того, державні підприємства збільшили ставку фрахту майже на 40% - до ринкового рівня.

"Необхідно зазначити, що з моменту підписання договору в 2004 році ставка фрахту переглядалася лише один раз і була збільшена на незначну суму. У процесі переговорів за ставками відбулися консультації з кількома провідними світовими брокерами, зокрема данським Atlantic Shipping AS, North Sea Shipbrokers AS, вони допомогли підприємствам сформувати справедливу вартість", - цитує Коваліва прес-служба.

У Держрибагентстві зазначили, що з березня 2014 року зареєстровані у Криму українські державні компанії не отримували кошти за договорами фрахту, і Україна фактично не контролювала свої риболовецькі судна, що перебували на рибному промислі в Новій Зеландії. Сформувалася заборгованість за фрахт 1,6 млн дол. Ситуацію ускладнювало те, що судна перебували в порту приписки Севастополь і в Російському класифікаційному суспільстві, і без згоди фрахтувальників перевести флот в Україну було неможливо. Крім того, один із новозеландських фрахтувальників висунув українським компаніям претензії на 5 млн дол., що могло призвести до вимушеної передачу цьому фрахтувальнику одного з чотирьох державних океанських суден.

"Ми провели тривалі переговори з фрахтувальником, в результаті чого було повернуто контроль над українським флотом, підвищена ставка фрахту, з'явилася можливість розірвати договір за ініціативою судновласника, поліпшили умови за кредитами", - зазначив Ковалів.

Україна за роки незалежності втратила понад 220 великотоннажних суден, або 95% океанського флоту, основна частина якого була незаконно реалізована для погашення фіктивної кредиторської заборгованості, зазначає УНІАН. У 1991 році Україна мала понад 230 океанських суден. У 2015 році їхня кількість скоротилася до 11, із яких лише 4 перебувають у державній власності: "Капітан Русак", "Іван Голубець", "Олексій Слободчиков" і "Професор Михайло Александров".

На початку 1990-х років океанський флот України забезпечував вилов 780 тис. тонн риби та водних біоресурсів.

У 2014 році в українських і міжнародних водах риболовецькі підприємства України виловили 91,3 тис. тонн риби та водних біоресурсів без урахування окупованого Росією Криму. До окупації, в 2013 році, цей показник становив 225,8 тис. тонн.

У січні-листопаді цього року загальний вилов риби та інших водних біоресурсів українськими підприємствами становив 72,9 тис. тонн, що на 5,8% менше, ніж аналогічний показник 2014 року.

Влітку 2014 року повідомлялося, що понад 14 тисяч кримських рибалок залишились без роботи, оскільки Росія не зацікавлена в кримських сортах риби, а український ринок для них закритий.

    

 

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 778 | Додав: adminA | Теги: україна, прибуток, 18 років океанічний риболовецький ф | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]