Чт, 2024-11-21, 14:50
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

18:25
Про "великий ризик" витоку капіталу МВФ попереджає банки ЄС
Інші останні Новини Європейського Союзу
Міжнародний валютний фонд (МВФ) попри прогрес щодо заспокоєння ринків, досягнутий за останні три місяці у зоні євро, попереджає європейські банки про наявність "великого ризику" для світової фінансової стабільності у зв’язку з витоком капіталу. Про це йдеться у звіті Фонду, оприлюдненому в Токіо, передає "Укрінформ" з посиланням на Le Monde.

"Напруженість зросла, надто у зв'язку з витоком приватного капіталу з периферійних країн зони євро до центральних країн у безпрецедентних пропорціях", - йдеться у звіті МВФ.

Фонд зазначає, що упродовж року лише з Іспанії стався витік капіталу у розмірі 296 млрд євро, а з сусідньої Італії – 235 млрд євро. Зазначені кошти переважно спрямовувалася на фінансування державних витрат, підтримку компаній державного сектору та їхнього персоналу.

У МВФ прогнозують, що у разі збереження такої тенденції активи європейських банків можуть скоротитися на 2,177 трлн євро, що у свою чергу призведе до скорочення кредитів на рівні 9% до кінця 2013 року і блокування реального сектору економіки.

Le Monde наводить пропозиції експертів, які можуть стати корисними для запобігання поглибленню фінансової кризи. Зокрема, на думку керівника фонду Capital Markets Хосе Віналса, необхідно скласти чіткий план рекапіталізації банків, закрити безперспективні фінустанови, збалансувати бюджетний дефіцит, продовжити підтримку програми MES (програма викупу зобов'язань ЄЦБ) та створення справжнього банківського союзу з нагляду.

Водночас, за словами експерта, США і Японія мають почути уроки зони євро, оскільки відстрочка вживання ефективних заходів матиме неминучу реакцію ринку, поглиблення фінансової кризи та економічні збитки.

"Легкі гроші та низькі відсоткові ставки, які вигідні обом країнам дають їм помилкове відчуття безпеки", - переконаний Віналс.

Він рекомендує відповідальним американським політикам погодитися якомога швидше на план зі скорочення дефіциту бюджету і державного боргу, який не буде викликати скорочення федерального бюджету і дозволить утримати падіння ВВП на рівні 4%. Що також може стати катастрофою для решти світу також.

Японії експерт радить подбати, аби її державний борг, зосереджений у банківських активах упродовж п'яти років, становив лише третину державних облігацій.

У звіті МВФ для урядів усіх країн без винятку зазначається, що "вони повинні зробити вибір між тим, що необхідно зробити, що означає хворобливі політичні дії, або відкласти конкретні дії з помилковими надіями, що час стане союзником, проте це не так".

Нагадаємо, на початку червня шведська фінансова група SEB продала свою українську дочірню структуру "СЕБ Банк". "Тепер "СЕБ Банк" не є частиною SEB Групи, а торгова марка "СЕБ Банк" буде тимчасово використовуватися на ринку до моменту запуску нового бренду фінансової установи", - зазначають у банку.

Наприкінці липня Commerzbank продав банк "Форум". Українська "донька" не виправдала сподівань німців. Фінансові аналітики називають ситуацію у банківській сфері України складною і не прогнозують швидких змін на краще.

Ще наприкінці квітня прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що європейські банки виводять кошти з України.

"Європейський центральний банк кредитував банки країн Єврозони на небачену суму - понад 1 трильйон євро, але це не розв'язало проблеми провідних європейських банків. Тому сьогодні ми зіткнулися з тим, що ці банки виводять до себе капітал зі своїх українських філій", - сказав він.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини Європейського Союзу | Переглядів: 1046 | Додав: adminA | Теги: МВФ, витоку капіталу, банки ЄС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]