Чт, 2024-11-21, 12:30
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

10:30
ДАЇ, Генпрокуратура і "Беркут" тиснуть на Майдан
Інші останні Політичні новини
На людей, яких побили бійці підрозділу "Беркут", правоохоронна система чинить тиск. Зокрема, потерпілим перешкоджали проходити судмедекспертизу, допити проводять у такий спосіб, щоб недосвідчена людина оговорила себе, на допити викликають уночі й залякують близьких. Про це Радіо Свобода розповіли директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур та координатор "Центру Громадянських Свобод" Олександр Делеменчук.

Правозахисні організації України свідчать, що міліція, органи слідства, прокуратура та СБУ чинять тиск на потерпілих від дій співробітників підрозділів МВС.

Так, представництво всесвітнього руху Amnesty International в Україні, у своєму звіті "Євромайдан: порушення прав людини під час протестів в Україні" вказує на невиправдане та надмірне застосування сили спецпідрозділом "Беркут" до учасників акцій, порушування прав людей на мирні зібрання, залякування й тиск на учасників акцій та журналістів, несправедливі судові розгляди.

"Ситуація є очевидною для нас. Зокрема, була застосована непропорційна сила до учасників протестів. Відбулося це щонайменше тричі: 30 листопада, 1 грудня і вночі з 10 на 11 грудня. До того ж, ми бачимо, що люди, які постраждалі, зараз є вразливими, оскільки перебувають під тиском органів слідства. Коли їх запрошують у Генпрокуратуру, то допити відбуваються у дуже напруженій обстановці, їм ставлять запитання не зовсім коректно, у допит втручаються інші особи", – сказала Тетяна Мазур, директор представництва Amnesty International в Україні. Так Євген Сердюк, хлопець, якого побив "Беркут" 30 листопада, розповів Amnesty International, що коли він давав свідчення у прокуратурі Києва, там був присутній і слідчий Генпрокуратури. За словами Сердюка, цей слідчий намагався внести якісь зміни у вже завершений протокол допиту. "Сам допит тривав 4 години, до тих пір, допоки побитому 28-річному хлопцю не викликали швидку. Ми розцінюємо це як тиск на потерпілого, як те, чого не може бути у жодному випадку", – наголосила Тетяна Мазур.

Директор представництва Amnesty International в Україні також радить усім обов’язково залучати адвокатів. Адже, каже Тетяна Мазур, потерпілі розповідають, що "під час допитів їм ставлять такі запитання, що вже містять певні відповіді". "І якби людина прийшла туди без адвоката, то у результаті такого допиту, людина могла б потенційно стикнутися з підозрою у вчиненні масових заворушень, оскільки запитання ставилися саме таким чином", – зазначає вона.

Люди повинні подавати заяви про скоєння злочину проти них. Іншого шляху немає. Однак, у Amnesty International в Україні розуміють, що "люди бояться й не вірять, що можливо добитися правосуддя".

На людей, яких побив "Беркут", чинять тиск усіма можливими методами, підтверджують й активісти "Євромайдан SOS". Зокрема, потерпілим від дій правоохоронців перешкоджали робити судмедекспертизу, розповіла Олександра Делеменчук, волонтер "Євромайдан SOS" та один із координаторів "Центру громадянських свобод".

"Із тих 65 людей, які звернулися до нас 30 листопада й повідомили про побиття, лише 28 змогли зняти побої й лише 18 із них змогли це зробити через судову медичну експертизу. У тих випадках, коли люди ходили самі – їм створювали перепони. Був випадок, коли людина пішла знімати побої з нашим волонтером й біля приміщення закладу, де відбувається судмедекспертиза, їх перестріли працівники міліції. Вони вмовляли цю людину не заходити у це приміщення й не роботи судмедекспертизи. При цьому вони відмовилися показати свої документи. Звісно, що якби там не було нашого волонтера, то травмована людина, яка перебуває у важкому психологічному стані, не зняла б побої", – наголошує Олександра Делеменчук.

Щодо хлопця, який отримав 1 грудня на вулиці Банковій близько сотні ударів палицею та ногами від правоохоронців, що зафіксовано на відео, то у "Євромайдан SOS" повідомляють, що "він живий. У нього дуже серйозні травми. Він лікується й наразі не бажає спілкуватися з журналістами".

Відомий художник Борис Єгіазарян теж потрапив під кийки "Беркута" 30листопада. Він написав заяву в міліцію ще у травпункті, куди потрапив з численними забоями. Однак, слідство чомусь оперувало "заявою", якої насправді ніхто не писав.

"Я зробив заяву в травмпункті й звідти вона мала піти в міліцію. Але слідчі прийшли й сказали, що заяву написала моя дружина, хоча вона не писала жодної заяви. Але приходили з міліції, з прокуратури й СБУ і всі за "неіснуючою заявою моєї дружини". Довели її до психоалергічного стану", – розповів Борис Єгіазарян.

Також художник повідомив про те, як його весь час посилали за неправильними адресами, щоб отримати направлення на проходження судмедекспертизи.

"Я тиждень не міг пройти судмедекспертизу. Прокуратура давала нам неправильну адресу. На шостий день, коли ми вже добилися адресу через Генпрокуратуру, я поїхав, щоб пройти судмедекспертизу, а мене там попросили відключити телефон. А в цей час до моєї дружини прийшли з СБУ й почали її допитувати. Вона була у такому стані, що я навіть не знаю, що вона їм там могла сказати", – зазначає Єгіазарян.

Потерпілий розцінює це все, як тиск на нього та на його рідних, щоб відмовилися від намагання знайти справедливість. До того ж, за словами художника, він побоюється за свою родину. "Невідомі вже побували на моїй терасі, а також намагалися виломити двері до помешкання, коли мене не було удома", – зауважує він.

Нагадаємо, 24 грудня у Києві міліція жорстоко побила 41-річного Павла Мазуренка, який від отриманих травм помер у реанімації. Товариш Павла Сергій Сиротенко повідомив, що наряд "Беркута" зустрів Павла 18 грудня на вул. Гната Юри дорогою додому. Силовики зупинили активіста, запитали документи.

"Замість документів у Павла була ксерокопія, з цього зробили висновок - приїхав на Майдан, мовляв, паспорт забрали старші. Зі словами "як нам набрид ваш Майдан" троє "беркутівців" жорстоко побили Павла і залишили на вулиці. Він сам добрався додому. Дружина викликала "швидку". Приїхали, запропонували везти до лікарні. Павло відмовився, бо дорого, думав, минеться. Але не минулося. Через два дні він помер у реанімації 12-ї лікарні на Підвисоцького", - підтвердив Сиротенко.

За його словами, в медустанову прийшов капітан Шевченківського РВВС, тому що в історії хвороби було записано - побитий на Майдані. Взяв свідчення у дружини Лесі, яка розповіла про всі обставини смерті. Тіло направили на судмедекспертизу.

"Сьогодні судмедексперти встановили діагноз - "пневмонія". Леся - в шоці. Убили людину і списали на пневмонію", - обурився він.

Працівники ДАІ заважали доставці продуктів на Майдан - "Свобода"

25 грудня 2013 року увечері працівники департаменту ДАІ МВС України перешкоджали доставці продуктів для Майдану.

На заваді їм стали депутати-свободівці Ігор Мірошниченко, Олег Осуховський, Ігор Сабій та Олексій Кайда, повідомили у прес-службі ВО "Свобода".

"Працівники Державтоінспекції затримали два автомобілі з припасами поблизу Михайлівської площі в Києві та без жодних пояснень причин затримання повідомили водіям, що проїзд до Майдану Незалежности заборонений. Окрім цього, працівники правоохоронних органів намагалися відібрати водійські посвідчення.

Одночасно працівники столичної ДАІ не гребували незаконним блокуванням автотранспортних шляхів спецавтомобілем на вул. Малій Житомирській та неодноразово створювали аварійні ситуації, що загрожували життю та безпеці киян", - йдеться у повідомленні.

"Нинішня влада намагається будь-яким чином завадити функціюванню Майдану, бо розуміє, що це соціяльно-політичне явище просто неможливо спинити чи стримати. Тому я закликаю усіх небайдужих приходити на Майдан, адже наша сила – в єдності. Лише об'єднавшись ми переможемо", – прокоментував ситуацію народний депутат від ВО "Свобода" Олег Осуховський.

Раніше комендант Будинку профспілок, народний депутат від "Батьківщини" Степан Кубів заявив, що протягом кількох останніх днів співробітники ДАІ перешкоджають в'їзду вантажівок у центральні райони Києва.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Політичні новини | Переглядів: 1105 | Додав: adminA | Теги: Мисте, Генпрокуратура і Беркут тиснуть на | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]