Сб, 2024-05-18, 09:24
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

22:05
Для автовиробників завершуються "золоті часи"
Інші останні Економічні новини

Коли автовиробники на першому автосалоні наступного року у січні у Детройті презентуватимуть свої потужні пікапи, позашляховики та міські електромобілі, шампанське відкорковуватимуть не так гучно, як це було ще на початку 2011-го. Насамперед святковий настрій автовиробникам псує загроза банкрутства деяких європейських держав. Адже в європейських країнах, які потерпають від кризи, багато людей не можуть дозволити собі купівлю нового автомобіля. Експерти припускають, що обсяги збуту автомобілів наступного року зменшаться, а автоконцерни не використовуватимуть свої виробничі потужності на повну силу.

На відміну від останніх років, виробники не зможуть розраховувати на пом'якшення за рахунок країн з перехідними економіками. Попит на автомобілі у таких країнах, як Китай, Індія та Бразилія, хоч і продовжує зростати, але повільніше, ніж раніше. Упродовж минулих років усі великі автовиробники мали зиск від голоду китайців за мобільністю та статусними символами, тому нові фабрики росли, як гриби після дощу. Поступово нарощувалися надмірні потужності. Однак заводи продовжують працювати на повну силу.

Проблеми в Європі

Значно проблематичніше виглядає ситуація в Європі, де ринки вже насичені, а виробникам не вдається знайти нові ніші, пропонуючи людям машини. Найбільший виробничий тиск очікується у Франції, Іспанії та Італії, вважають експерти дослідницького центру «Car - Center Automotive Research» у Дуйсбурзі-Ессені. За їхнім прогнозом, найбільше потерпатимуть, зокрема, такі виробники, як Fiat, PSA Peugeot Citroen, Renault Opel, котрі залежні від збуту в південноєвропейських країнах. Керівник інституту Фердинанд Дуденгоффер вважає, що у Західній Європі наступного року буде продано на 670 тисяч машин менше, якщо порівнювати з 2011 роком. Тобто, за словами експерта, дві фабрики стануть зайвими. «2012 стане найгіршим роком для продажу легкових автомобілів у Західній Європі за останні 18 років», - прогнозує Дуденгоффер.

Автоконцерн Opel вже ухвалив рішення про скорочений режим роботи на своїх заводах у Сарагосі та Айзенаху. Американський материнський концерн General Motors (GM) трохи закрутив гайки своїй хронічно збитковій європейській «доньці», аби якось поліпшити ситуацію. Детройтський концерн планує скорочення у Рюссельсхаймі і не виключає закриття окремих заводів. Opel у рамках своєї програми з оздоровлення вже скоротив вісім тисяч із 48 тисяч робочих місць у Європі, виробництво в Антверпені повністю зупинено. Французький автовиробник Peugeot Citroen планує через зменшення попиту скоротити шість тисяч робочих місць.

Конкуренція стане жорсткішою

Виробники повинні дуже точно зважати на свої виробничі потужності, попереджає експерт автомобільної галузі Штефан Братцель, керівник Center of Automotive Management. «Той, хто діятиме так, як досі, розминеться з реальністю». За його прогнозом, з огляду на зменшення показників продажу конкурентна боротьба між виробниками стане жорсткішою. І Братцель, і Дуденгоффер очікують змагання знижок від виробників.

Як очікується, японські виробники, зокрема, колишній світовий лідер галузі – концерн Toyota, - котрий зазнав нищівного удару насамперед внаслідок катастрофи на АЕС «Фукусіма», захоче відвоювати свою територію. Оскільки подібне можливе лише за рахунок знижок, то ціновий тиск тільки посилюватиметься, прогнозують оглядачі.

Сподівання галузі спрямовані на США, де споживачі продовжують активно купувати нові автомобілі. Виробники роблять ставку на те, що 2012-го року в цій країні зберігатиметься така ж сама ситуація, а влада підсолодить їм життя у рік виборів. Daimler i BMW хочуть розширювати свої виробничі потужності у Північній Америці, Volkswagen вже відкрив там новий завод.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 1225 | Додав: nowyny | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]