Сб, 2024-12-21, 03:55
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

15:29
Опозиція святкуватиме річницю Майдану всупереч забороні суду
Інші останні Політичні новини

Представники опозиційних організацій мають намір вийти на майдан Незалежності в річницю Помаранчевої революції, незважаючи на заборону суду проводити акції.

"Святкування відбудеться за будь-якої політичної погоди", - заявив голова "Коаліції учасників Помаранчевої революції" (КУПР) Сергій Мельниченко, повідомляє "КоммерсантЪ-Украина".

За його словами, опозиція закликає громадян вийти на головну площу країни 22 листопада о 18.00.

"Ми будемо виконувати указ президента Ющенка про святкування Дня свободи, бо ми – законослухняні громадяни. А в чинного президента є два варіанти: або скасувати указ свого попередника, або самому вийти на Майдан із національним прапором", - сказав Мельниченко.

Перед відвідуванням Майдану представники опозиційних партій збираються зустрітися біля будівлі Лук'янівського СІЗО, де утримується лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Ми домовилися з керівниками київських організацій опозиційних партій почати о 17 годині мітинг біля СІЗО", - заявив глава київської міськорганізації "Батьківщини" Юрій Одарченко.

"По закінченні мітингу охочі прийдуть на Майдан і висловлять свою думку про нинішню репресивну владу. Там не буде жодних організованих мітингів, але ми очікуємо багато людей", - додав він.

У Міністерстві внутрішніх справ виданню пояснили, що опозиціонерів, які вийдуть на Майдан, "швидше за все", затримувати не будуть.

"Якщо не буде хуліганських дій, то міліція просто складе протоколи на організаторів акції", - пояснив голова управління зі зв’язків із громадськістю МВС Володимир Поліщук.

У неділю ввечері співробітники столичної міліції обгородили центральну частину майдану Незалежності залізними щитами.

У п'ятницю, 18 листопада, Окружний адмінсуд Києва заборонив масові акції в центрі Києва 21-22 листопада: про це суд просила КМДА на прохання київської міліції й Управління державної охорони (УДО).

Раніше повідомлялось, що річницю Помаранчевої революції заборонили святкувати на Майдані.

Погляди щодо святкування Дня свободи розділилися: одні чекають на тисячі людей, а інші не бачать в цьому сенсу

В опозиції очікують, що заборона суду на проведення акції на майдані Незалежності в Києві підбурить громадян прийти туди 22 листопада на знак протесту.

"Думаю, завдяки забороні суду народу збереться багато, це буде свого роду протест", - сказала депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна газеті "Сегодня".

За її словами, члени НУ-НС проведуть у вівторок акцію під Лук'янівським СІЗО разом із "бютівцями", а потім "підтягнуться" на Майдан.

Керівник "Коаліції учасників Помаранчевої революції" зазначив: "Нам запропонували провести мітинг на Софійській або Михайлівській площі. Але революція була на Майдані, і саме там ми будемо відзначати День свободи. Заборонити нам зібратися на площі не можуть – я маю право ходити, де захочу".

"Ми не збираємося викрикувати політичні гасла й розгортати плакати. Ми хочемо просто зустрітися на Майдані й згадати, як стояли тут сім років тому. Зберемося о 18.00, думаю, людей прийде декілька тисяч", - сказав він.

Водночас, у ВО "Свобода" вважають, що святкувати 22 листопада безглуздо.

Глава київської "Свободи" Андрій Іллєнко заявив: "Псевдолідери революції зрадили народні очікування змінити країну й систему. Усе закінчилося тим, що повернулися до влади ті, проти яких була ця революція. Святкувати на Майдані, розмахуючи помаранчевими прапорами й викрикуючи "Ющенко так!" – це повний політичний нафталін".

Тимчасом київська влада збирається 22 листопада встановлювати на головній площі країни новорічну ялинку вагою 50 тонн.

Довідка. Помаранчева революція

Помаранчева революція - кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших акцій громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, одного з кандидатів на президентських виборах в листопаді-грудні 2004 року, і противниками його основного конкурента Віктора Януковича.

Початком Помаранчевої революції вважають акцію протесту після оголошення Центральною виборчою комісією (ЦВК) попередніх результатів, згідно з якими переміг його суперник - Віктор Янукович. Згодом Верховний суд України скасував постанову ЦВК про результати виборів і зобов'язав її знову провести повторний тур голосування. Протестувальникам вдалося змусити владу України дочекатися рішення Верховного суду і на підставі його рішення про визнання результатів голосування у другому турі сфальсифікованими, повторно провести другий тур голосування на президентських виборах. В результаті повторного голосування (переголосування другого туру) перемогу здобув Віктор Ющенко.

Основною базою об'єднаної опозиції стали західні і центральні області України, в той час як Януковича підтримали переважно східні та південні регіони країни. Громадська думка РФ перебувала на боці Віктора Януковича, західних країн - на боці української опозиції. Ряд державних діячів країн Європи виступав у ролі посередників між протиборчими силами.

Варто сказати, що характер революції був досить мирним і часто супроводжувався кумедними випадками. Так всім добре запам'ятався геніальний спіч дружини Віктора Януковича, про "американські наколоті апельсини". Пані Людмила Янукович так сильно переживала прозахідну позицію Києва, що вирішила висловити свою критичну думку про один з її символів - апельсини, які, на її думку, накололи дурманом американці.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Політичні новини | Переглядів: 1202 | Додав: nowyny | Теги: помаранчева революція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]