Вт, 2025-01-21, 02:44
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:07
Правозахисники: незабаром влада ще більше буде переслідувати своїх опонентів
Інші останні Політичні новини

Представники правозахисних організацій представили доповідь, присвячену політичним переслідуванням в Україні в 2010-2011 роках. У ній вони перерахували всі кримінальні справи проти колишніх представників влади, а також активістів громадських організацій.

Правозахисники зазначили спад політичних переслідувань в останні місяці, але ця тенденція, на їхню думку, ще не набрала сили. Представники влади засумнівалися в об'єктивності доповіді і порадили менш тенденційно відстежувати порушення прав людини, пише "КоммерсантЪ-Украина".

- Кузьмін розповів євродепутатам про справи Тимошенко і визнав, що вони політичні, кажуть у БЮТ

Проміжну доповідь "Про політичні переслідування в сучасній Україні в 2010-2011 роках" громадський комітет захисту від політичних переслідувань представив 21 листопада. Політичним в'язнем правозахисники запропонували вважати будь-якого ув'язненого, у справі якого "достовірну і певну роль" грають "політичні мотиви влади". "У деяких кримінальних справах опозиції інкримінуються дії, які зараз безкарно вчиняють представники чинної влади", - зазначили правозахисники.

У доповіді обсягом 80 сторінок вони докладно описали всі стадії розслідування кримінальних справ стосовно колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, членів її уряду, активістів "податкового Майдану", інших громадських організацій.

Слід зазначити, що в документі не згадуються колишні представники нинішньої влади, які заявляють про політичне переслідування - екс-голова Держфінпослуг Василь Волга, обвинувачений в отриманні хабара в особливо великих розмірах, і депутат кримського парламенту Анатолій Гриценко, обвинувачений в перевищенні влади в період керівництва Ленінської районної державної адміністрації в Криму. "Ми відстежуємо ці кримінальні справи і висловимо свою думку в кінці року в повній версії звіту", - сказав виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

Окрему частину доповіді правозахисники присвятили переслідуванню громадянського суспільства в Україні. "За попередніми даними, за рік з політичних мотивів були порушені кримінальні справи щодо 50 громадських активістів і 11 громадських організацій", - заявила представник Центру громадських свобод Олександра Матвійчук. Ці кримінальні справи, за її словами, "ініційовані представниками влади, щоб погасити протестний потенціал молодих людей".

Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров зазначив, що політичні переслідування майже не застосовувалися в період з 2005 по 2009 рік. "Тоді не було переслідувань за управлінські рішення та адміністративної відповідальності за організацію мирних зібрань громадян", - заявив він. Втім, в останні півроку, за словами пана Захарова, спостерігається зворотна тенденція: політичні переслідування пішли на спад. "Нових кримінальних справ майже немає, але достатньо і старих, з якими влада не знає, що робити", - сказав правозахисник.

У той же час виконавчий директор московського Інституту прав людини Валентин Гефтер зазначив, що в порівнянні з іншими пострадянськими країнами ситуація в Україні розвивається кращим чином. "У вас немає жодного політичного в'язня, вирок якого набрав би чинності", - заявив пан Гефтер.

Представники парламентської більшості до заяв правозахисників ставляться критично. "Я не пригадую, щоб мені доводилося читати в їхніх звітах про те, як у 2005 році, після президентських виборів, тисячі лікарів і держслужбовців були звільнені через те, що комусь не подобалися їхні політичні погляди. Якби правозахисники менш тенденційно відстежували порушення прав людини, прогнози в цій сфері були б більш втішними", - заявив голова парламентського комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олег Зарубінський (фракція Народної партії).

Зазначимо, кримінальне переслідування лідерів опозиції Тимошенко і Луценка вважають політично вмотивованим не тільки в Україні, а й за її межами. Раніше про це заявляли багато іноземних правозахисників. А суд над Тимошенко авторитетна правозахисна організація Amnesty International визнала взагалі пародією на правосуддя.

Нагадаємо, що спочатку "газову справу" Тимошенко світове співтовариство вважає політичним переслідуванням екс-прем'єра і конкурента президента Віктора Януковича. Але незабаром після винесення вироку у цій справі ГПУ відновила кілька "економічних справ" проти Тимошенко, які стосуються корпорації ЄЕСУ, яку раніше очолювала лідер БЮТ. Захист каже, що нові справи проти Тимошенко відкривають, щоб залишити її у в'язниці.


Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Політичні новини | Переглядів: 1164 | Додав: adminA | Теги: правозахисники | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]