Ср, 2025-01-22, 12:53
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

09:59
Бойовики посилюють обстріли: загострилася ситуація в районі Маріуполя. ВІДЕО
Інші останні Надзвичайні новини

  Ввечері 24 червня після відносного затишшя вздовж усієї лінії розмежування сторін у зоні АТО бойовики значно активізувалися.

Про це повідомляє прес-центр АТО на своїй сторінці у Facebook.

Так, звечора до опівночі бойовики більш як 30 разів обстріляли позиції українських військових.

"Найбільше ситуація ускладнилась біля Маріуполя. Наші позиції поруч із Широкиним й Талаківкою щільно були обстріляні з потужних 152-мм гаубиць. По Бердянському ворог гатив із артилерійських систем калібру 122 мм. Окрім того, Широкине обстрілювали зі стрілецької зброї гранатометів та переносних версій РСЗВ "Град-П", - наголосили у штабі.

Піски й Опитне, що неподалік Донецька, бойовики обстріляли з 120-мм мінометів. Також під обстріли з важких мінометів потрапили Ленінське та Кірове, що в районі Артемівська, а на Луганщині - Щастя й Станиця Луганська.

"Всього протягом минулої доби було зафіксовано 43 випадки застосування ворогом зброї. Впродовж цієї доби, з опівночі до цього часу, найманці кремля 6 разів били по позиціях українських військ. Зі 120-мм мінометів - знову по Широкиному. Зі стрілецької зброї та гранатометів – по Красногорівці та Бердянському", - додали у штабі.

Довідка

Згідно з Мінськими домовленостями, з 00.00 15 лютого в зоні АТО оголошено режим припинення вогню. Проте бойовики штурмували Дебальцеве (Донецька область), заявляючи, що вважають його "своєю територією".

17 лютого російсько-терористичні війська захопили частину Дебальцевого. При цьому ватажки бойовиків блокували в'їзд групи ОБСЄ в місто, що є грубим порушенням Мінських домовленостей.

18 лютого основні сили АТО в Дебальцевому з боями прорвалися з міста. Президент України Петро Порошенко повідомив, що це була "планова і організована операція".

За даними Генштабу, втрати українських сил при виході з міста становили 22 загиблих і 157 поранених, понад 90 потрапили в полон, 82 зникли безвісти.

19 лютого сили АТО повністю покинули місто.

Після цього Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про звернення до ООН і до Європейського Союзу про направлення в Україну миротворців. Також вирішено провести перегрупування армії з урахуванням нової лінії зіткнення в зоні АТО.

20 лютого бойовики повністю окупували Чорнухине (Луганська область).

21-22 лютого окупанти посилили штурм Широкиного, що біля Маріуполя. І навіть застосували проти сил АТО новий вид озброєння.

26 лютого, згідно з другим пунктом "Комплексу заходів з виконання Мінських угод", Збройні сили України почали відведення важкого озброєння від лінії розмежування на Донбасі.

Того ж таки дня заступник керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александер Гуґ повідомив, що важке озброєння відводять обидві сторони конфлікту.

При цьому директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс заявив, що "поки що всі заяви, які звучать з боку так званих "ДНР "та "ЛНР" про нібито відведення, нічим не підтверджені, це тільки слова..."

4 березня українська сторона почала другий етап відведення важкої техніки. Від лінії зіткнення самохідних артилерійських відтягнули установки 2С3 "Акація".

Президент України Петро Порошенко запевняє, що українські військовослужбовці готові повернути важку техніку на попередні рубежі в разі невиконання Мінських домовленостей.

У штабі АТО вже фіксують "ознаки підготовки ворога до подальших наступальних дій на маріупольському, артемівському і луганському напрямках".

5 березня українські військові почали третій етап відведення важкого озброєння від лінії зіткнення на Донбасі.

8 березня українська сторона в зоні проведення антитерористичної операції завершила четвертий етап відводу від лінії розмежування важкого озброєння.

При цьому силовики заявляють, що, незважаючи на відведення важкої артилерії, "оголяти передній край не будуть".

1 травня ватажок донецьких бойовиків Олександр Захарченко вчергове пригрозив наступом на Україну.

3 травня бандформування значно посилили вогневу активність і за кількістю обстрілів на добу повернулися до рівня, який існував до укладення Мінських угод.

Окупанти створюють на Маріупольському напрямку потужний "ударний кулак" з кількох десятків одиниць бронетехніки і до 3 тис особового складу.

20 травня на сторінці прес-центру у Facebook з'явилася інформація від спостерігачів української сторони Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін, згідно з якою бойовики обстрілювали н.п. Піски ймовірно фосфорними боєприпасами.

Нагадаємо, 3 червня відбулися важкі бої в Мар'їнці, бойовики зробили кілька спроб штурму, піддавши місто масованим обстрілам із забороненого озброєння.

Через широкомасштабного наступу бойовиків в районі Мар'їнки із застосуванням ними танків і самохідних артилерійських установок "Гвоздика" Збройні Сили України, попередивши всіх міжнародних партнерів, змушені були повернути з тилу відведену згідно з Мінськими угодами артилерію і застосувати її.

У червні в штабі АТО відзначали збереження негативної тенденції до розширення географії бойових дій. Крім того, бойовики значно збільшили кількість обстрілів і ведуть вогонь практично цілодобово.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Надзвичайні новини | Переглядів: 997 | Додав: adminA | Теги: бойовики, обстріли, район Маріуполя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]