Чт, 2024-11-21, 20:56
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

20:12
Чим харчуватимуться космонавти майбутнього
Інші останні Новини світу науки і технологій

Перманентний стрес, повна ізоляція, ніякого приватного простору та постійна одноманітна їжа з тюбиків, повідомляє ТРК "Україна". Так виглядають будні астронавтів. Ситуацію потрібно змінювати, якщо людство хоче у майбутньому здійснювати довготривалі космічні місії, наприклад, успішні перельоти до дуже далеких планет. Якщо земляни полетять на Марс, то ця подорож триватиме близько двох років. Такий термін – дуже серйозне випробування  не лише для техніки, а й для людини. Тому науковці активно шукають рішення, які могли б дещо оживити одноманітні будні астронавтів.

Свіжа риба замість тюбиків

Аби людина у космосі у майбутньому під час тривалих перельотів могла харчуватися не лише їжею з тюбиків, біологи розглядають можливість створення чогось на кшталт придатної для умов космічного корабля системи підтримки життєзабезпечення, своєрідний акваріум, звідки, наприклад, астронавти могли б одержувати свіжий білок. Але для того, щоб такі ідеї втілити в реальність, потрібно спочатку ретельно дослідити кожну ланку такого ланцюга в умовах невагомості – рибу, водорості, равликів та потенційний корм для риб. Стосовно останнього, то кормом цілком могли би бути водяні блохи, так звані дафнії, розповідає біолог Майке Кірхгеснер з Біомедичного науково-дослідного центру Німецького центру авіації та космонавтики. «Вони є чудовим кормом для риб, адже дуже швидко розмножуються, постачають багато протеїну і водночас самі харчуються водоростями», - пояснює дослідниця. Тому велике зацікавлення в науковців і викликало питання, як поводиться в умовах невагомості цей організм.

23 секунди невагомості

Унікальну можливість для досліджень поведінки дафній у невагомості пропонують параболічні польоти, які регулярно здійснюються в Німецькому центрі авіації та космонавтики. Під час таких авіаційних маневрів спеціально переобладнаний "Аеробус-300" багато разів поспіль спочатку круто здіймається в  небо, а потім так само круто бере курс на Землю, створюються 23 секунди стану невагомості. На початку злету і на початку падіння в аеробусі виникають умови подвійного ефекту сили земного тяжіння. З рибами вже точно з'ясувалося, що вони дуже швидко призвичаюються до умов невагомості та чудово орієнтуються у тривимірному просторі. Тепер науковцям потрібно перевірити, як на такі умови реагують дафнії, пояснює біолог Майке Кірхгеснер. «Ми встановили, що дафнії в умовах невагомості спочатку починають виконувати сальто. Під час цих параболічних польотів ми хочемо перевірити, чи водяні блохи коли-небудь звикають до стану невагомості».

Такі параболічні польоти використовуються для досліджень у сфері  біології, фізіології людини, фізики. Їхня важлива особливість полягає у тому, що науковці можуть самі проводити експеримент під час польоту, безпосередньо спостерігаючи за всім, що відбувається, оцінюючи ситуацію та змінюючи параметри.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини світу науки і технологій | Переглядів: 1972 | Додав: nowyny | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]