Сб, 2024-11-16, 17:35
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

14:41
Україна готова запровадити мораторій на "борг Януковича" перед РФ
Інші останні Економічні новини

Уряд України введе мораторій на виплату єврооблігаційного боргу на 3 млрд дол., якщо РФ не погодиться із запропонованими умовами реструктуризації, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, пише Інтерфакс-Україна.

"Український уряд пропонував рівні умови всім кредиторам, і всі їх схвалили. Кращих умов РФ не отримає. Якщо Росія не погодиться, уряд введе мораторій на виплату боргу", - сказав він журналістам за підсумками зустрічі з міністром фінансів США Джейкобом Лью.

Він також зазначив, що уряд України чекає на зміну Міжнародним валютним фондом його політики кредитування (Lending-into-Arrears Policy), яка нині виключає можливість надання фінансування країні-члену фонду, що має заборгованість перед офіційним кредитором.

"Україна розраховує отримати близько $4 млрд фінансової допомоги в 2015 році від МВФ, США, ЄС та інших донорів у разі ефективного виконання Україною програми реформ", - сказав він.

Прем'єр висловив сподівання на підтримку парламентом реформ і зазначив, що подальша підтримка України пов'язана з ефективністю виконання програми МВФ.

Україна завершила реструктуризацію держборгу 13 випусків облігацій, – Мінфін

Міністерство фінансів України повідомляє про завершення реструктуризації державного і гарантованого державою боргу за 13 випусками облігацій у зв`язку з розпочатим їхнім обміном на нові державні облігації та деривативи.

Як повідомляється на сайті Мінфіну, власники 13 випусків облігацій, які узгодили умови обміну облігацій та вчасно подали розпорядження про участь, вже сьогодні одержують нові облігації та деривативи через клірингові системи.

Мінфін нагадав, що дохідність нових облігацій становить 7,75% річних, термін погашення - з 2019-го по 2027 рік.

Також повідомляється, що власники облігацій, які узгодили умови реструктуризації, але вчасно не подали заявки на обмін, не отримають нові цінні папери, але зможуть реалізувати своє право на нові облігації та деривативи впродовж 150 днів після завершення реструктуризації. Після цього терміну власники старих облігацій втрачають право на одержання нових облігацій і державних деривативів, та цінні папери, що належать їм, будуть продані на ринкових умовах з перерахуванням виручки від продажу цим власникам через клірингові системи.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 11 листопада затвердив умови випуску нових євробондів і деривативів для завершення реструктуризації. Нові облігації випускаються 9 окремими серіями на загальну суму 11,95 млрд дол. і термінами погашення 1 вересня 2019-2027 років. Дохід у 7,75% нараховується на папери з 1 вересня 2015 року і виплачується щорічно, починаючи з 1 вересня 2016 року. Деривативи випускаються на умовну суму 2,9 млрд дол. США, і виплати за ними будуть здійснюватися при досягненні Україною певних макропоказників.

"Російські" облігації, випущені в грудні 2013 року з терміном погашення в 2015 році, не увійшли до переліку паперів, які пройшли реструктуризацію і підлягають обміну на нові папери.

Україна і Комітет кредиторів досягли згоди щодо реструктуризації частини державного боргу загальним обсягом 18 млрд дол. 27 серпня. 14 жовтня в Лондоні відбулися збори з утримувачами єврооблігацій України, на яких більш як 75% власників українських євробондів, що підлягають реструктуризації, погодилися із запропонованими умовами.

У Кремлі знову пригрозили оголосити дефолт України

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков наполягає, що невиплата Україною боргу Росії буде означати дефолтну ситуацію. Про це він заявив в п'ятницю, повідомляє РІА "Новости".

"Мова йде про суверенний борг, і, природно, невиплата буде означати дефолтну ситуацію", – стверджує Пєсков.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів України і уряд Російської Федерації не досягли угоди за умовами реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 мільярди доларів США, термін погашення яких настає в грудні 2015 року.

Довідка

Україна і Комітет кредиторів 27 серпня досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 мільярдів доларів. Реструктуризація передбачає повне списання 3,8 мільярда доларів, відстрочку платежів за тілом кредиту в сумі 11,5 мільярда доларів на 4 роки, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.

14 жовтня в Лондоні пройшли збори з утримувачами єврооблігацій України для завершення голосування на підтримку запропонованих нашою країною умов обміну цінних паперів. Більш як 75% власників українських євробондів, що підлягають реструктуризації, погодилися на умови списання та пролонгації боргових платежів й ухвалили рішення списати 3 мільярди доларів боргів.

Україна запропонувала Російській Федерації вирішити питання реструктуризації так званого "російського боргу" обсягом 3 мільярди доларів, виплата якого повинна була відбутися в грудні 2015 року, 29 жовтня, якщо це питання не буде вирішено, Україна і Росія будуть розглядати це питання в судовому порядку.

Повідомлялося, що РФ вивчає можливості для блокування подальшого кредитування України Міжнародним валютним фондом у разі дефолту Києва по боргу перед Москвою.

Wall Street Journal із посиланням на власні джерела писав про те, що Міжнародний валютний фонд готовий переписати власні правила заради кредитів для України.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 981 | Додав: adminA | Теги: україна, борг Януковича, мораторій, РФ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]