Середа, 16.10.2019, 21:06
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2016 » Вересень » 20 » В першому читанні Рада схвалила ідентифікацію громадян через електронний цифровий підпис
11:11
В першому читанні Рада схвалила ідентифікацію громадян через електронний цифровий підпис
Інші останні Економічні новини України

  Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, що передбачає ідентифікацію громадян через електронний цифровий підпис, Bank ID і Mobile ID.

За ухвалення відповідного законопроекту №4685 "Про електронні довірені послуги" проголосували 260 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Пєтухов повідомив, доповідаючи по законопроекту №4685, що його ухвалення допоможе розвинути єдиний простір довіри між Україною і ЄС, що, в свою чергу, сприятиме активізації транскордонного співробітництва.

"Законопроект "Про електронні довірені послуги" має на меті законодавчо врегулювати ринок електронних довірених послуг, забезпечити ефективне транскордонне співробітництво, а також інтегрувати Україну у світовий електронний інформаційний простір", - зазначив він.

Крім того, за словами Пєтухова, цей законопроект сприятиме створенню умов для розвитку і функціонування галузі електронних довірених послуг в Україні, підвищення довіри до електронних довірених послуг з боку громадян, захисту прав і законних інтересів користувачів цих послуг, а також захисту їх персональних даних.

Як повідомлялося, впровадження безконтактних електронних послуг, перехід на електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина є необхідною умовою для впровадження системи електронного уряду в Україні. У 2014 році Кабмін заявив про намір запустити електронний уряд в Україні до 2017 року. До того ж часу Кабмін планує ухвалити закон про єдину систему електронної взаємодії і повністю відмовитися від паперового документообігу.

Mobile ID – сервіс мобільної ідентифікації користувачів, який дозволяє абоненту використовувати свій мобільний телефон з встановленою в ньому SIM-картою для безпечної електронної ідентифікації. Mobile ID можна використовувати для доступу до захищених електронних документів, а також щоб ставити підпис на документах. Такий стандарт здатний поліпшити якість надання адміністративних та інших сервісів. В Україні вперше стандарт Mobile ID був реалізований на порталі адміністративних послуг у Львові.

У жовтні 2015 року глава Мін`юсту Павло Петренко на засіданні Кабінету міністрів закликав членів уряду переводити адміністративні послуги, що надаються їх відомствами, в електронний режим за допомогою ідентифікації громадян через систему Bank ID на базі клієнтських даних банків.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 354 | | Теги: рада, перше читання, електронний цифровий підпис, ідентифікація громадян | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ